1.КРАТАК ПРЕГЛЕД РАЗВОЈА ШКОЛЕ

Гимназија у Лебану почела је са радом школске 1963/64. године као издвојено одељење Лесковачке гимназије. До школске 1967/68. године за наставу су коришћене школске просторије Основне школе „Радован Ковачевић Максим" у Лебану, а те године завршен је наменски објекат у коме и данас Гимназија ради под именом Гимназија у Лебану. Гимназија има сопствену зграду која располаже са 11 учионица, библиотеком, кабинетима за физику, хемију, биологију, францускијезик и два кабинета за информатику и рачунарство који су прилагођени прописаним условима. У основи, расположиви простор, задовољава нормативе за потребе гимназијског образовања. Неопходно је просторно проширење у виду кабинетских просторија за коришћење савремених метода и облика наставе.
Ученички колектив Гимназије броји просечно између 230 и 270 ученика годишње са просечно 22-24 ученика по одељењу. У том погледу у потпуности је остварен обухват, по правилу најбољих ученика, са територије општина Лебане, Медвеђа и Бојник, опредељених за наставак образовања на факултетима широм Републике Србије, а било је и веома успешних студената, наших ученика, на студијама у иностранству.
Школа афирмише све, а посебно најбоље ученике у настави и на такмичењима из природно-математичких и друштвено-језичких наука и спортских дисциплина на свим нивоима школских такмичења у држави. Ваннаставне активности се реализују кроз велики број разноврсних секција. То све доприноси чињеници да ученици на такмичењима и конкурсима постижу веома добре резултате. Посебно смо задовољни резултатима које постижу на пријемним испитима и у даљем школовању.
Наставни кадар за школску 2020/2021. годину је:
ДЕЈАН АНЂЕЛКОВИЋ
СВЕТЛАНА ЦВЕТКОВИЋ